Oblíbené konfigurace, profesionální recenze, zkušenosti majitelů

Cesta ikony přes půl století inovací


Po svém uvedení na trh v roce 1966 se Toyota Corolla stala synonymem spolehlivosti, cenové dostupnosti a inovací. Jako jedna z nejprodávanějších automobilových řad na světě prošla Corolla postupným vývojem přes devět generací, přičemž každá z těchto generací přinesla nové technologie a designové prvky, které udržely model na vrcholu oblíbenosti. Původní generace byla uvedena na trh v roce 1966 v Japonsku a přinesla kompaktní rozměry, spolehlivý motor a cenově dostupnou alternativu k tehdejším luxusním vozidlům. S prodejem více než 1,1 milionu kusů začala Corolla svou cestu k úspěchu.


V dalších generacích byly představeny různé varianty karosérie, včetně kupé, sedanutu, hatchbacku a kombi. Motorové možnosti zahrnovaly varianty s čtyřválci i šestiválci, benzínovými a dieselovými motory, a objevily se také první sportovní verze tohoto vozidla. Toyota Corolla patří do nižší střední třídy automobilů a zároveň je nejprodávanějším modelem na světě (alespoň do roku 2018). Od roku 1966 bylo prodáno více než 45 milionů vozidel nesoucích označení Corolla. V současné době je k dispozici dvanáctá generace, která byla uvedena na trh v roce 2018. Tato generace je dostupná jako pětidveřový hatchback, kombi a sedan. Označení Corolla se pro tyto modely opět vrátilo i do Evropy. Předchozí dvě generace hatchbacku a kombi byly v Evropě prodávány pod jménem Auris. Historicky byla Corolla dostupná také jako MPV (Corolla Verso).


První generace Corolly debutovala jako dvoudveřový sedan, existovala také jako kupé a dvoudveřové kombi. Dvanáctá generace (E210) je postavena na modulární platformě TNGA (GA-C) a nabízí hned dva hybridní pohony.