Oblíbené konfigurace, profesionální recenze, zkušenosti majitelů

Výrobní historie, unikátní design a inovace


Škoda Superb je jedním z nejvýznamnějších a oblíbených modelů, které Škoda nabízí. Tento luxusní sedan má významné místo v historii českého automobilového průmyslu. Od svého debutu v roce 2001 se Škoda Superb stala symbolem vynikajícího designu, pohodlí a technologických inovací.


Škoda Superb byla uvedena na trh v roce 2001 jako vlajková loď značky, a nese jméno stejnojmenného luxusního vozu z meziválečné éry. První generace B5 (3U) využívala platformu páté generace VW Passatu, konkrétně verzi PL45+. Původně byla k dispozici pouze jako sedan, bez kombi varianty. Kombi verze byla představena až s druhou generací B6 (3T). V roce 2008 byl představen liftback s unikátním dvojitým otevíráním pátých dveří nazývaný Twindoor, a o rok později se připojila verze Superb Combi.


Třetí generace B8 3V přišla na trh v roce 2015 s platformou MQB a designem vyvinutým týmem Jozefa Kabaně. Kombi verze zůstala zachována, ale liftback přestal mít dveře Twindoor. Všechny dostupné motory jsou přeplňované; mezi benzinovými možnostmi najdeme 1.5 TSI a 2.0 TSI, zatímco turbodieselová varianta je poháněna motorem 2.0 TDI.