Oblíbené konfigurace, profesionální recenze, zkušenosti majitelů

Cesta za hvězdami německého automobilového průmyslu


Opel Astra představuje automobil nižší střední třídy, jehož debut proběhl v roce 1991 jako nástupce modelu Kadett. Aktuálně je k dispozici již pátá generace modelu Astra. Tyto generace jsou rozpoznatelné podle abecedního označení; první začala písmenem F a od roku 2015 je na trhu verze K. Model je dostupný ve variantě pětidveřového hatchbacku a také jako kombi s názvem Astra Sports Tourer. Dřívější generace zahrnovaly také sedan, třídveřový hatchback (Astra GTC) a kupé-kabrio (Astra TwinTop). Aktuální provedení má svůj původ ještě v dobách, kdy byla značka GM, a na některých trzích je prodávána jako Buick Verano.


V průběhu faceliftu v roce 2019 byla Astra upgradována na výhradně tříválcové motory, které byly vytvořeny během období, kdy GM držela značku. Výrazným prvkem při uvedení modelu Astra L na trh byla plně LED Matrix světla. Rovněž se klade důraz na snížení hmotnosti mezi generacemi, a to až o 200 kg.


Opel Astra má jméno, které je spojeno s jasnými hvězdami, dynamikou a snadnou dostupností, a pro mnohé představuje symbol německého inženýrství. Historie tohoto modelu je pestrá a poskytuje nám vhled do pokroků v oblasti automobilové výroby.