Oblíbené konfigurace, profesionální recenze, zkušenosti majitelů

Výjimečné SUV s příběhem, které očaruje


Hyundai Tucson, ikonický automobil značky Hyundai, prošel úchvatnou historickou cestou, která byla plná klíčových okamžiků a dokumentuje vývoj značky Hyundai jako významného hráče v automobilovém průmyslu na celém světě. Navzdory svému jednoduchému názvu je Tucson mnohem více než jen běžné SUV.


Své debutu se Tucson dočkal v roce 2004 a rychle získal popularitu díky svému unikátnímu designu, výkonným motorům a komfortnímu řízení. Původně byl vyráběn v jihokorejském Ulsanu, ale díky svému úspěchu se výroba brzy rozšířila do dalších továren Hyundai po celém světě. Hyundai Tucson, kompaktní SUV této korejské značky, je pro evropské trhy vyráběn v Nošovicích.


Současná generace je již čtvrtou v řadě; druhá generace byla na některých trzích, včetně České republiky, známá jako ix35, podle alfanumerického systému označování modelů Hyundai. Třetí generaci vytvořil tým pod vedením Petera Schreyera, a technická platforma je sdílena s modelem Kia Sportage. V rámci modelového portfolia značky Hyundai se Tucson řadí mezi menší SUV Kona a větší Santa Fe. V roce 2020 přišla čtvrtá generace Tucsonu s novým designovým stylem, nazvaným "sportovní smyslnost", a přinesla také nový plug-in hybridní pohon.